Novinky

26.5.2015

Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB 2015 - Soutěž Obedience, třída OB1 - 13. místo ze 17-ti účastníků.
Účast pro nás byla takový jeden velký zázrak...počínaje úspěšnou léčbou pro Bobuli a těsným postupem do reprezentace konče. Obojí doslova v hodině dvanácté, když se již zdálo vše uplně ztraceno. Přípravu našeho paralympionika Bobule jsem nijak nepřeháněla, nastupovaly jsme bez ambicí, za to s velkou chutí si tento vyjímečný závod užít. Nakonec jsme si splnily i můj neskromný cíl a nebyly poslední :-) FOTO
 
 

30.11.2014

Během letošního podzimu jsme se s Bobulí zúčastnily dvou mistrovství Obedience. První soutěží bylo zářijové MČR Belgických a Australských ovčáků, které se konalo v České Lípě. Byla to po nás první výcviková akce po téměř půlroční zdravotní pauze a nastupovaly jsme téměř bez přípravy. Soutež OB1 posuzoval belgický rozhodčí Rudy Catrysse a i s jednou nulou jsme se zatím nejvíce přiblížily známce výborná. Opět nám nevyšel ten zakletý čtverec, do kterého se Bobuli nevešel kousek nohy (má je snad uplně všude :-S).

Druhým závodem bylo MČR všech plemen, které se konalo v listopadu v hale KK Zetor Brno.  Byla to první "naše hala", ale Bobuli jsem v tomhle naprosto věřila a ta mě opravdu nezklamala. Podařilo se nám v rekordním čase odchytat mouchy a Bobulka odcvičila soustředěně, pozorně a na naše poměry nezvykle tiše :-) Na celkovém umístění se tentokrát podepsaly větší srážky za kontakt s nohou a občasné poskočení a opět!! nula za čtverec, kterou jsem tentokrát zapřičinila stoprocentně já pozdním povelem pro položení. Jen doufám, že se jednou trefíme... Na závěr musím dodat, že jsem byla mile překvapena vysokou úrovní startujících týmů a také perfektní prácí organizátorů při přípravě akce, za což jim patří poděkování. 
Naše videa z obou akcí jsou k dispozici na working-dog. (Pouze pro registrované uživatele s předplacenou službou premium)

16.4.2014

Přidávám odkaz na fotky ze sobotních závodů, jejich autorem je Míša Václavů.

13.4.2014

Včera jsme se s Bobulkou zúčastnily Jarního závodu v obedience ve Dvoře Králové, kde jsme v konkurenci dvanácti týmů obsadily páté místo a zároveň jsme splnily zkoušku OB1 na velmi dobře. Bobča se opět moc snažila, bohužel těsně netrefila čtverec a vybraly jsme si nejdražší nulu. 

15.11.2013

Přidávám odkaz na stránky chovatelské stanice německých ovčáků a malých kníračů Kominíček.

13.10.2013

Dnes jsme si s Bobulkou odbyly svojí Obedience premiéru a složily zkoušku OB-Z na výborně. Bobča jako vždy odcvičila koncentrovanou a energickou poslušnost a obě jsme si to parádně užily.

12.10.2013

Naše kamarádka Iveta Horká dnes složila se svoji fenou Laurou Galán Nalag zkoušku IPO1 s body 78(bohužel bez předmětů), 90,93. Moc gratuluji :-)

28.8.2013

Dodatečně přidávám odkaz na fotky z dobročinného víkendu, kterého jsme se zůčastnili před prázdninami. Za fotky obou mých holčiček děkuji Míše Bernardové ;-)

 

28.1.2013

Do fotogalerie jsem doplnila několik fotek Bobule z akcí konaných v uplynulé sezoně. Autorem je Jitka Chýlová, které tímto moc děkuji.

Dále jsem přidala odkaz na jedno starší video z naší poslušnosti.